Poznaj nasze kreatywne umysły, złóż swoje wydarzenie w ręce profesjonalistów!

Timeline

17 stycznia 2020

Wschodząca gwiazda turystyczna

Wschodząca gwiazda turystyczna

Jeśli poszukujecie miejsca na bardzo oryginalny incentive to chcemy wam zaproponować pomysł użyty przez naszych klientów w listopadzie. Odwiedzili oni mianowicie Arabię Saudyjską. Zapytacie pewnie, czy jest to w ogóle możliwe, gdyż przecież kraj ten był zawsze bardzo zamknięty. Odpowiedź brzmi tak, gdyż po latach alienacji we wrześniu 2019 kraj ten wprowadził wreszcie wizy turystyczne i tym samym otworzył się na wizyty turystów z całego świata. Daje to wreszcie możliwość osobom spoza krajów arabskich zobaczenie tego kraju. Nasza grupa wybrała wizytę w Rijadzie, a my umożliwiliśmy im pobyt w tym kraju organizując miedzy innymi przeloty i wizy turystyczne. Sama Arabia Saudyjska zabiega o turystów liberalizując prawo, a także wznosząc gigantyczny kurort nazywany „najnowocześniejszym miastem świata”, inwestuje także w zabytki. Sam Rijad – stolica państwa, który odwiedziła nasza grupa zamieszkuje ponad 5 mln mieszkańców i jest ważnym ośrodkiem administracyjno- kulturalno-handlowym. Głównymi atrakcjami miasta są Al. Faisalyah Centre, Kingdom Centre, Muzeum Królewskich Saudyjskich Sił Powietrznych oraz Fort Masak. W pobliżu Rijadu znajduje się Meczet Proroka (drugie po Mekce najświętsze miejsce islamu) i nowoczesna Grobla Króla Fahda.

01 lipca 2019

Portugalski wyjazd motywacyjny

Portugalski wyjazd motywacyjny

Portugalia to świetne miejsce na wyjazd motywacyjny. Chcemy się podzielić pomysłem na jednodniowe zwiedzanie w Belem i Sintrze oraz plażowanie na Cabo de Roca. Całość wycieczki zaczynała się w Lizbonie. Stamtąd następował około 30 minutowy transfer do Sintry, górzystej miejscowości, która dzięki swemu położeniu między górami i morzem oferuje widoki żywcem wyjęte z filmu Władca Pierścieni oraz swoisty nadzwyczajny mikroklimat. Na miejscu grupa zwiedzała wielobarwny Pałac Pena oraz mury obronne. Po przerwie na obiad, obowiązkowych owocach morza, grupa przeniosła się na kraniec Europy czyli najdalej wysunięty na zachód przylądek Europy kontynentalnej. Następnie spacer w Cabo i Cascais oraz 2 h beztroskiego plażowania. Wieczór grupa spędziła w malowniczej, atlantyckiej dzielnicy Lizbony Belem. Cały dzień pełen wrażeń był idealnym przykładem wycieczki motywacyjnej zorganizowanej dla pracowników naszego klienta.

01 lipca 2019

Idealny Madryt

Idealny Madryt

Niedawno zakończył się EULAR 2019, który okazał się ogromnym sukcesem, dlatego chcieliśmy się podzielić z Wami szczegółami tej imprezy. Tegoroczny EULAR (Annual European Congress of Rheumatology) odbywał się w dniach 12-15.06.2019 w Madrycie. Do perfekcji doprowadziliśmy kwestie transportowe: nasi goście otrzymali do ręki w autobusie madryckie karty miejskie, choć teoretycznie można je nabyć jedynie na miejscu; zorganizowaliśmy najdogodniejsze transfery grupowe i indywidualne do Madrytu, na konferencje i na kolacje; dopasowaliśmy nawet dla niektórych uczestników noclegi jeszcze w Polsce, by ułatwić im dotarcie na samolot w dogodnych godzinach; niektórzy nasi klienci mieli także opłacone parkingi dla swych aut zagranicą. Oprócz transferowej operacji logistycznej idealnie został zaplanowany także komponent kulinarny. Nasi goście mieli okazję stołować się w najstarszej restauracji na świecie Botin, gdzie króluje kuchnia śródziemnomorska, a także podziwiać panoramę Madrytu i cieszyć się kuchnią hiszpańską z 30 piętra, na którym mieści się restauracja Volvoreta. Całości tego pakietu kulinarnego dopełniała oryginalna restauracja serwująca dania brazylijskie i argentyńskie Rubaiyat. Podsumowując tegoroczny EULAR okazał się kolejnym wielkim sukcesem!

12 czerwca 2019

Portugalski „Blues”

Portugalski „Blues”

Na początku czerwca jedna z naszych grup uczestniczyła w konferencji EAACI w Lizbonie. W trakcie tego pobytu mieliśmy przyjemność zorganizować dla nich niezwykłe wydarzenie zorganizowane przez the Association Fado Casto i zaprezentować lokalną tradycję Portugalskiego Bluesa. Stowarzyszenie Fado Casto znajduje się w sercu Alfamy (Rua de São Mamede 8A), obok katedry w Lizbonie. Stary pałac w Pombaline to niezwykłe miejsce na organizację wydarzenia grupowego gdyż został zbudowany pod ruinami starożytnego rzymskiego teatru ze sklepioną kamienną podłogą i kolumnami z XVIII wieku. Jest to mistyczna przestrzeń o wysokości sześciu metrów, która pozwala uzyskać wyjątkową akustykę. Ściany pokryte są starymi płytami winylowymi Fado i zdjęciami ponad tysiąca wykonawców tej muzyki. Lokal dysponuje ladą pokryta trzystoma wycinkami czasopism i oryginalnymi gazetami Diva Amália Rodrigues. Cała przestrzeń ma komponent dydaktyczny i muzykologiczny. Fados śpiewa się po kolacji i przez całą noc. Podczas wydarzenia naszym gościom towarzyszyła tradycyjna kuchnia portugalska podana w oryginalnych lokalnych naczyniach glinianych. Nasi goście uznali, że był to najbardziej oryginalny element pobytu w Lizbonie.

10 kwietnia 2019

Pokazy Koni Puszta Węgry

Pokazy Koni Puszta Węgry

Kolejnym ciekawym projektem, którym chcemy się z Wami podzielić jest Puszta tradycyjny pokaz węgierskich koni. Nasza grupa w ramach wyjazdu motywacyjnego opuszczała Budapeszt, by na pobliskiej farmie uczestniczyć w pokazach. Całe wydarzenie było zaplanowane na około 5 h. Po przybyciu na miejsce, goście zostali przywitani tradycyjnymi bułkami serowymi oraz owocową brandy. Następnie w wozach konnych delektowali się wiejskimi pejzażami by ostatecznie dotrzeć do miejsca pokazów. Jako wstęp do imprezy uczestnicy wyjazdu oglądali film wprowadzający w tradycję mistrzostw końskich oraz zwiedzali stajnie.  Po tym wprowadzeniu grupa oglądała show prezentujący ponad 1000 letnią węgierską tradycję hodowli i ujeżdżania koni. Najciekawszymi momentami były pokazy łucznictwa w siodle oraz równoczesne ujeżdżanie 5 koni przez jednego jeźdźca. Po pokazach cała grupa uczestniczyła w typowym tradycyjnym posiłku. Uczestnictwo w Puszcie to po prostu konieczność podczas węgierskich wyjazdów motywacyjnych.

10 kwietnia 2019

Paryż oglądany z Sekwany

Paryż oglądany z Sekwany

Chcemy się z wami podzielić bardzo sympatyczną atrakcją Paryża, którą ostatnio miała okazje wypróbować nasza grupa delegatów na ESCEO. Jest to rejs po Sekwanie, który trwa około 1:10 h. Rejs odbywa się na pokładzie jednej z sześciu łodzi Bateaux Mouches. W sezonie letnim rejsy odbywają się co 30 min, w sezonie zimowym co 40 min. Rejs można też zgrabnie połączyć z kolacją w restauracji Le Club, która także mieści się na zacumowanej w pobliżu Wieży Eiffla łodzi. W okresie wiosenno-letnim rejsy są dostępne od 10:00 do 22:30. Podczas rejsu pasażerowie mają okazję zobaczyć znane z pocztówek ikony Paryża takie jak: Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame czy Muzeum D’Orsey. Paryż oglądany z perspektywy Sekwany prezentuje się iście imponująco, gorąco polecamy!

12 marca 2019

Pożegnanie z sezonem narciarskim 2018/2019

Pożegnanie z sezonem narciarskim 2018/2019

Właśnie kończy się już ostatni w sezonie narciarskim 2018/2019 wypad naszej grupy do Zakopanego. Tym razem było to spotkanie konferencyjno-motywacyjne w Zakopanym dla managerów działu handlowego jednego z naszych stałych korporacyjnych klientów. To były bardzo udane dwa dni szusowania po stoku na Kasprowym Wierchu wraz z doskonałymi warunkami konferencyjnymi w czterogwiazdkowym hotelu Grand Stamary, znajdującym się w sercu Zakopanego, a położonym zaledwie 650 m od słynnych Krupówek. Hotel oprócz przestrzeni konferencyjnej oferuję także strefę wellness z basenem, jacuzzi i saunami. Po wyczynach narciarskich na stoku grupa mogła zakosztować przysmaków góralskich w restauracjach Bąkowa Zochylina i Restauracji Zakopiańskiej. Warto wspomnieć o takich ciekawostkach jak aperitif w postaci mioduli czy też moskol, pasta z bryndzy czy też oscypek z brusznicą. Jeżeli wy także chcecie odkryć zalety zimowej stolicy Polskich Tatr, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

12 marca 2019

Zakopiański wyjazd motywacyjny

Zakopiański wyjazd motywacyjny

Chcemy się z wami podzielić pomysłem na niesamowity wyjazd motywacyjny. Właśnie zakończyliśmy takie wydarzenie dla jednej z naszych Ukraińskich grup w Zakopanem. Główna atrakcja była zaplanowana na około 5 h i obejmowała przejazdy psimi zaprzęgami, skuterami śnieżnymi oraz poczęstunek w połowie imprezy w oryginalnym indiańskim tipi, znajdującym się na Gubałówce, a będącym bazą wypadową zaprzęgów psich. Cała impreza udała się doskonale, a instruktorzy grupy władali nawet językiem ukraińskim, co było wielkim plusem dla naszej grupy. Oprócz tego „outdoorowegoo” wydarzenia grupa także miała zorganizowane przez nas niezapomniane posiłki w restauracjach Góralska Tradycja oraz Halka, a także relaks w spa w Termach Bukovina. Oczywiście ukoronowaniem imprezy były wieczorne hulanki w klubie Vavavoom. Jeśli poszukujecie zimowych rozrywek dla waszej grupy, Zakopiański „incentive” czyli wyjazd motywacyjny, to coś co musicie wziąć pod uwagę!

11 marca 2019

Karaiby – świat piratów

Karaiby – świat piratów

Dziś chcemy wam przybliżyć niezwykle oryginalny wyjazd motywacyjny, który realizowaliśmy w pierwszym tygodniu lutego na Karaibach. Program obejmował 8 dniowy rejs, podczas którego nasza grupa przemierzyła 300 mil morskich (ponad 550 km) i odwiedziła 15 wysp między innymi Martynika, St. Vincent, Mayreu, Petit Tabac, Baradal i Petit Rameau. Podczas rejsu wśród niezliczonych atrakcji znalazły się pływanie z żółwiami, nurkowanie z barakudami, ściganie z delfinami, obserwacja wielorybów i licznie latających ryb; nurkowanie na malowniczych rafach koralowych, opalanie na bezludnej wyspie będącej planem filmowym słynnego filmu „Piraci z Karaibów”, zwiedzenie scenografii do tego filmu oraz degustacja rumu w słynnym „Barze u Antka”, prowadzonym przez lokalnego fascynata kultury polskiej. Podsumowując było to wspaniałe doświadczenie, które dostarczyło mnóstwa wrażeń całkowicie niedostępnych w naszym kraju w trakcie polskiej zimy. Jeśli myślicie o bardzo oryginalnym i niezapomnianym wyjeździe motywacyjnym dla swoich pracowników Karaiby są strzałem w dziesiątkę.